Przepis jak Rollercoaster

Kulinarny Rollercoaster


nWitajcie, inspiracją do dzisiejszego przepisu jest utwór „Rollercoaster” w wykonaniu Mroza. Pamiętam jak kiedyś, gdy miałam już wymyśloną nazwę dla mojego blogu i usłyszałam wyżej wspomniany utwór… wiedziałam, że napiszę o nim. Nie do końca jest to mój ulubiony gatunek muzyczny, ale utwór musze powiedzieć, że porwał mnie od pierwszego usłyszenia. Gdy w teledysku zobaczyłam arbuza, to pomyślałam, że będzie to przepis na sałatkę owocową.
nSałatka owocowa jest trochę jak rollercoaster, który wywołuje w nas różne emocje, jak radość i przerażenie. Sałatka natomiast, jest mieszanką różnych smaków i kolorów, które w połączeniu ze sobą tworzą smaczną całość. Danie to jest idealne na upalne letnie dni, których tak mało mamy w tym roku. Może wspólnie uda nam się odczarować tym przepisem i utworem pogodę za oknem? Warto spróbować, przecież nic nie zaszkodzi.
n
np.s. w teledysku odnalazłam jeszcze trzy moje zainteresowania
n
nPorcja:
n4 osoby
n
nPotrzebne składniki:
n
n500g arbuza
n500g melona np. Galia
n300g winogron białych małych
n2 kiwi
n2 łyżki cukru pudru
n1 łyżeczka cynamonu
nszczypta suszonego imbiru
n6 listków świeżej mięty
n2 łyżki prażonych pestek z dyni
n
n
nWykonanie:
nUmyj i osusz wszystkie owoce. Następnie obierz ze skóry arbuza, melona i kiwi. Pokrój je w kostkę podobnej wielkości. Wrzuć winogrona w całości. Ja użyłam większych winogron i dlatego przekroiłam je na połówki. Dodaj przyprawy, miętę i uprażone wcześniej pestki dyni na patelni.
nSałatkę podawaj schłodzoną w pucharkach lub miseczkach.
nŻyczę smacznego i odrobiny lata tego lata
n
n

n

Polecane na Naszym Blogu